KADRA

Nasza kadra to animatorzy, licencjonowani piloci, przewodnicy miejscy i terenowi, opiekunowie i kierownicy kolonii oraz przewodnicy górscy, którzy zdobywali doświadczenie w strukturach PTTK.

Przewodnicy górscy:

 

Krzysztof Stawowczyk

Krzysztof Stawowczyk

Jest przewodnikiem beskidzkim (Studenckie Koło Przewodników Górskich w Krakowie), pilotem wycieczek i przewodnikiem miejskim po Krakowie. Od najmłodszych lat fascynowała go szeroko pojęta przyroda, co w końcu zaowocowało uzyskaniem stopnia doktora w Instytucie Botaniki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zawodowo dzieli swój czas między turystykę i wykonywanie różnego rodzaju inwentaryzacji przyrodniczych, bardzo często w obszarach górskich. Poza przyrodą, interesuje się historią i sportem. Oprócz górskich wędrówek, do ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu zalicza grzybobrania i spływy kajakowe

 

Krzysztof Rostek (1)

Krzysztof Rostek

Z urodzenia wrocławianin, z wyboru podróżnik. Przewodnik sudecki, pilot wycieczek, członek Studenckiego Koła Przewodników Sudeckich we Wrocławiu. Kilkukrotny prezes SKPS, kierownik kursu przewodników sudeckich, instruktor na kursach przewodników górskich. Oprócz przewodnictwa po Sudetach prowadzi także wyjazdy trampingowe i trekkingowe, a także wyjazdy w miejsca niestandardowe i mniej znane.

 

 

Dariusz Łapiński

Skażony włóczęgostwem prawdopodobnie od urodzenia, absolwent geografii turyzmu i hotelarstwa na Uniwersytecie Łódzkim, pracownik sektora turystycznego. Z dumą nosi blachę przewodnika Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Łodzi, jest także przodownikiem GOT, pilotem wycieczek, przewodnikiem po rodzinnej Łodzi oraz opiekunek kolonijnym. Miłośnik biwaków o każdej porze roku, zapachu ogniska przenikającego odzież, oraz długich wędrówek po beskidzkich drogach i bezdrożach. Z zamiłowaniem słucha piosenek turystycznych i żeglarskich – z szacunku do słuchaczy sam rzadko je wykonuje. Od kilku lat współorganizator Studenckiego Przeglądu Piosenki Turystycznej YAPA w Łodzi. Kolekcjoner przygód i dobrych wspomnień – jedynych rzeczy które nigdy nie tracą na wartości.

 

Bartosz Bynowski

Urodził się w Szczecinie, stolicy Pomorza Zachodniego, i z tym miastem i regionem do dzisiaj mocno związany. Przewodnik po swoim rodzinnym mieście, terenowym po regionie i górskim na obszar całych Beskidów, także pilot wycieczek.

Członek kilku stowarzyszeń turystycznych: najstarszego w Polsce Klubu Turystów Pieszych PTTK „Wiercipięty”, Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Katowicach oraz Studenckiego Koła Przewodników Górskich w Krakowie.

W turystyce skupia się na wędrówkach pieszych, zarówno nizinnych jak i górskich. Kilka razy w roku moczy wiosło w wodach pomorskich rzek i jezior. Przez wiele lat zajmował się utrzymaniem sieci szlaków turystycznych w swoim regionie. Co jakiś czas publikuje także artykuły popularyzatorskie w periodykach turystyczno-krajoznawczych, m.in. „Wędrowcu Zachodniopomorskim”.

Regularnie uczestniczy w procesie kształcenia przyszłych przewodników. Na co dzień pracuje jako nauczyciel interdyscyplinarny w I Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie

Jesteśmy otwarci na   pozyskiwanie nowych osób, które chciałyby współpracować z biurem – prosimy o  bezpośredni kontakt.